Zamów! EN

"Zajadanie" stresu – jak sobie z nim poradzić?

LightBox LightBox  
MOTYWACJA ODCHUDZANIE PORADY
 

Stres jest stałym elementem życia, jednak jeśli trwa przez dłuższy czas, niekorzystnie wpływa na funkcjonowanie organizmu. Szczególnie negatywne jest jego "zajadanie” w sytuacjach wzmożonego napięcia. W długotrwałej perspektywie "zajadanie" stresu może prowadzić m.in. do nadwagi, otyłości i nadciśnienia, dlatego ważne jest, aby zwalczyć to przyzwyczajenie. Może w tym pomóc catering dietetyczny. Wrocław to jedno z miast, które oferuje szeroki wybór dietetycznych posiłków z dostawą do domu.

Dieta pudełkowa Warszawa stres

@ ixel-Shot - Adobe Stock

Dobrze zbilansowana dieta

Odpowiednio skomponowana dieta, dostarczająca organizmowi wszystkich niezbędnych substancji odżywczych, pozwala na prawidłową pracę m.in. układu nerwowego i immunologicznego, co jest ważne u osób narażonych na przewlekły stres. Komponując posiłki dietetyczne warto uwzględnić produkty bogate w magnez, takie jak orzechy laskowe, migdały, soczewica czy pieczywo pełnoziarniste, a także obfitujące w kwasy omega-3 ryby morskie. Korzystny wpływ na organizm mają również kiełki i warzywa strączkowe, które zawierają witaminy z grupy B wspierające pracę układu nerwowego. W walce z "zajadaniem" stresu może pomóc planowanie jadłospisu i kupowanie tylko tych produktów, które są niezbędne, aby przygotować posiłki dietetyczne. Ponadto, bardzo ważna jest regularność spożywania posiłków, a także odpowiednie nawodnienie organizmu. Warto zaznaczyć, że jedzenie dietetyczne nie zawsze musi wiązać się z gotowaniem – w wielu polskich miastach można skorzystać z diety pudełkowej.

 

Zamów catering dietetyczny w Warszawie. Informacje o tym, gdzie jeszcze zamówisz dietę do domu LightBox znajdziesz tutaj!

Zmiana podejścia do jedzenia

Jeśłi chcesz pozbyć się nawyku "zajadania" stresu, przede wszystkim popracuj nad nastawieniem do jedzenia. Ważne, aby nie postrzegać go jako nagrody lub rekompensaty. Powinno być przyjemnością samą w sobie. Z tego powodu warto zadbać o atrakcyjny wygląd potraw, a posiłki spożywać powoli, siedząc przy stole. Zastanów się, jaka jest przyczyna sięgania po jedzenie – czy rzeczywiście odczuwasz głód, czy też wybierasz przekąskę pod wpływem emocji. W tym drugim przypadku zrezygnuj z niej, a napięcie rozładuj w inny sposób np. poprzez aktywność fizyczną lub ćwiczenia oddechowe.

Relaks i aktywność fizyczna

Jeśli masz skłonność do "zajadania" stresu, poszukaj innych sposobów na uspokojenie i oderwanie od problemów. Zamiast sięgać po niezdrowe przekąski, weź relaksującą kąpiel, poczytaj książkę lub zrób trening online. Dobrym rozwiązaniem może być aromaterapia, krótki spacer lub joga – takie formy aktywności pomagają się odprężyć i likwidują napięcie mięśni. Warto również zainteresować się sportem – aktywność fizyczna przyczynia się do zmniejszenia poziomu hormonu stresu, a jednocześnie także i do wzrostu poziomu endorfin. Co więcej, łącząc sport – nawet uprawiany w domu i jedzenie dietetyczne można łatwo zgubić zbędne kilogramy i wypracować wymarzoną sylwetkę.

 

 

Kategorie

Ostatnio dodane

Dieta bez laktozy - kto powinien ją stosować?
Dieta bez laktozy - kto powinien ją stosować?
Kompulsywne objadanie się
Kompulsywne objadanie się
Otyłość gynoidalna i otyłość androidalna
Otyłość gynoidalna i otyłość androidalna
Jak zdrowo schudnąć w miesiąc?
Jak zdrowo schudnąć w miesiąc?
Senność po jedzeniu
Senność po jedzeniu

Jaka dieta pudełkowa LightBox najlepiej pasuje do Ciebie?

diets-alt-slim-flex
Slim FLEX
1000 / 1200 / 1500 kcal
od 69 zł/dzień
diets-alt-optimum-flex
Optimum FLEX
2000 / 2500 kcal
od 78 zł/dzień
diets-alt-sport-flex
od 81 zł/dzień
diets-alt-slim
Slim
1000 / 1200 / 1500 kcal
od 58 zł/dzień
diets-alt-optimum
Optimum
1800 / 2000 / 2500 kcal
od 68 zł/dzień
diets-alt-sport
Sport
2500 / 3000 / 4000 kcal
od 72 zł/dzień
diets-alt-no-fish
No Fish
1000 / 1200 / 1500 / 2000 / 2500 kcal
od 58 zł/dzień
diets-alt-vege
Vege
1000 / 1200 / 1500 / 2000 kcal
od 58 zł/dzień
diets-alt-vege-plus-fish
Vege+Fish
1000 / 1200 / 1500 / 2000 kcal
od 58 zł/dzień
diets-alt-lactose-free
Lactose Free
1000 / 1200 / 1500 / 2000 / 2500 kcal
od 62 zł/dzień

Inne artykuły, które mogą Cię zaciekawić

powrót do góry
Wykorzystujemy technologię ciasteczek. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności. OK, lubię ciasteczka