Zamów! EN

Jak znaleźć idealną dietę dla siebie?

Adriana Szulińska Adriana Szulińska  
MOTYWACJA ODCHUDZANIE PORADY
 

Czym dla Ciebie jest dieta idealna? Gwarantująca szybkie schudnięcie? Niewymagająca głodzenia się? A może taka, którą poleca przyjaciółka? Jedno jest pewne - nie ma jednego idealnego sposobu odżywiania, który odpowiadałby każdemu. Rozmaite internetowe diety, poza tym, że zwykle nie sprzyjają zdrowiu, są uciążliwe i wiążą się z radykalnymi ograniczeniami. Dlatego po kilku dniach idą w odstawkę. Jakie są cechy diety idealnej dla Ciebie?

Catering dietetyczny wybór zdrowej diety

@ F8studio - Adobe Stock

Odpowiada Twoim potrzebom żywieniowym

Na początek podstawa - czysta matematyka. Jeśli masz stojącą pracę, do której jeździsz rowerem 40 minut w obie strony, a Twoja dieta zawiera nie więcej niż 1500 kcal, to przez cały dzień będzie Ci towarzyszyć dokuczliwe uczucie głodu. Jeśli masz pracę biurową i najdłuższy dystans, jaki pokonujesz w ciągu dnia, to droga z domu do garażu i z parkingu do biura, to każda najmniejsza nadwyżka kaloryczna będzie powodować u Ciebie wzrost wagi. Od masy ciała i poziomu aktywności zależy optymalna ilość białka i węglowodanów w diecie. Potrzebujesz określonych witamin i składników mineralnych - często także wyrównania ich niedoborów. Internetowe diety-cud nie zapewnią Ci żadnej z tych rzeczy, bo nie są w żaden sposób dostosowane do Ciebie i potrzeb Twojego organizmu.

Pomaga Ci osiągnąć Twoje cele

Chcesz po prostu schudnąć? Dobrym rozwiązaniem dla Ciebie może być konkretny prosty jadłospis, np. dieta odchudzająca oferowana przez catering dietetyczny LightBox. Ułatwi trzymanie się określonej kaloryczności diety, dzięki czemu nie będziesz zastanawiać się, co zjeść danego dnia. Ale oczekiwania wobec diety mogą być bardzo różne i nie kończą się jedynie na utracie kilogramów. Jeśli czujesz się dobrze ze swoim ciałem, jednak zależy Ci na lepszym samopoczuciu i poprawie nawyków na stałe, będziesz potrzebować ogólnych wskazówek mówiących, jak zmienić Twój sposób odżywiania na zdrowszy. Chcesz się wreszcie nauczyć gotować i zwiększyć różnorodność produktów w kuchni? Wtedy cenne będą dla Ciebie dokładne przepisy zawierające ciekawe składniki.

Zawiera posiłki, które Ci smakują i jesteś w stanie je przygotować

Dieta wybrana, zdaje się zawierać odpowiednią ilość kalorii - nic tylko przystąpić do gotowania. Czytasz przepisy, a tam „zapiekanka warzywna”, „kurczak pieczony”, „ciasto z fasoli”, a Ty… nie masz piekarnika. Nie masz też blendera, więc nie zrobisz zupy kremu, owocowego smoothie ani budyniu z kaszy jaglanej - a tego typu potrawy pojawiają się w jadłospisach bardzo często. Nic tylko się poddać. Musisz też uwzględnić, co lubisz jeść. Oczywiście, pewne rzeczy trzeba będzie ograniczyć, ale np. jeśli kochasz mięso, to nagły przeskok do diety wegańskiej skończy się niechybnie porażką. Całkowite porzucenie ulubionych potraw spowoduje, że jeszcze bardziej będziesz za nimi tęsknić. Postaw po prostu na ich zdrowsze - mniej słodkie lub mniej tłuste wersje. A jeśli w ogóle nie lubisz gotować? Dieta pudełkowa, która ooferuje wybór posiłków, pozwoli Ci jeść to, co lubisz. 

Pasuje do Twojego stylu życia

Oczywiście, niektóre radykalne zmiany są konieczne, zwłaszcza gdy chodzi o zdrowie. Paradoksalnie jednak najlepsza dieta to taka, która nie wywraca Twojego życia do góry nogami. Jeżeli do tej pory na Twoim stole gościły 2 posiłki dziennie, bo brak czasu nie pozwalał na więcej, może być trudno od razu przerzucić się na 5 posiłków spożywanych o stałych porach. Inaczej będzie wyglądać dieta osoby mieszkającej samodzielnie, a inaczej kogoś, kto gotuje dla kilkorga domowników. Twój plan żywieniowy powinien również uwzględniać, czy wszystkie posiłki jadasz w domu, czy też niektóre z nich powinny nadawać się do zapakowania.

Może towarzyszyć Ci już zawsze

Jeśli czujesz, że dieta to męczarnia, jak najszybciej ją zmień! Dieta nie powinna być pasmem wyrzeczeń, przeplatanych wyrzutami sumienia. Zmiana sposobu odżywiania ma być trwała, a nie będzie taka, jeśli sprawi, że poczujesz się gorzej. Dieta idealna pomaga Ci budować zdrową relację z jedzeniem, dzięki czemu umiesz znaleźć balans między przestrzeganiem zasad, a okazjonalnym pozwalaniem sobie na małe przyjemności. Dieta jest idealna dla Ciebie, kiedy czujesz się z nią na tyle komfortowo, że w ogóle nie tęsknisz za starymi nawykami.

Kategorie

Ostatnio dodane

Stres oksydacyjny – jak wpływa na organizm i jak go ograniczyć?
Stres oksydacyjny – jak wpływa na organizm i jak go...
Źródła witaminy C, czyli gdzie znajdziemy najwięcej kwasu askorbinowego
Źródła witaminy C, czyli gdzie znajdziemy najwięcej kwasu...
Dieta low carb
Dieta low carb
Dieta optymalna, czyli dieta Kwaśniewskiego
Dieta optymalna, czyli dieta Kwaśniewskiego
Dieta z niskim indeksem glikemicznym
Dieta z niskim indeksem glikemicznym

Jaka dieta pudełkowa LightBox najlepiej pasuje do Ciebie?

diets-alt-slim-flex
Slim FLEX
1000 / 1200 / 1500 kcal
od 72 zł/dzień
diets-alt-optimum-flex
Optimum FLEX
2000 / 2500 kcal
od 81 zł/dzień
diets-alt-sport-flex
od 84 zł/dzień
Dieta ketogeniczna
Keto
1500 / 2000 / 2500 kcal
od 83 zł/dzień
Dieta Low IG
Low IG
1200 / 1500 / 2000 / 2500 kcal
od 76 zł/dzień
Dieta ekonomiczna
Economy
1250 / 1600 kcal
od 50 zł/dzień
Dieta DASH
DASH
1200 / 1500 / 2000 / 2500 kcal
od 77 zł/dzień
diets-alt-slim
Slim
1000 / 1200 / 1500 kcal
od 62 zł/dzień
diets-alt-optimum
Optimum
1800 / 2000 / 2500 kcal
od 72 zł/dzień
diets-alt-sport
Sport
2500 / 3000 / 4000 kcal
od 77 zł/dzień
diets-alt-no-fish
No Fish
1000 / 1200 / 1500 / 2000 / 2500 kcal
od 63 zł/dzień
diets-alt-vege
Vege
1000 / 1200 / 1500 / 2000 kcal
od 63 zł/dzień
diets-alt-vege-plus-fish
Vege+Fish
1000 / 1200 / 1500 / 2000 kcal
od 63 zł/dzień
diets-alt-lactose-free
Lactose Free
1000 / 1200 / 1500 / 2000 / 2500 kcal
od 67 zł/dzień

Inne artykuły, które mogą Cię zaciekawić

powrót do góry
Wykorzystujemy technologię ciasteczek. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności. OK, lubię ciasteczka