Zimą włosy nie mają lekko. Ciepłe czapki, częstsze mycie, suszenie i układanie sprawiają, że są przesuszone, łamliwe, a nawet zaczynają wypadać. Na ich kondycję wpływa nie tylko pielęgnacja, ale także sposób odżywiania. Warto więc już teraz zadbać o swoją dietę, aby na wiosnę zobaczyć efekty na głowie.
Witaminy zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu, a zimą niestety łatwiej o niedobory. Wynika to m.in. z mniejszej różnorodności dostępnych warzyw i owoców lub, jak w przypadku witaminy D, braku słońca. Jak zwiększyć ilość cennych witamin w Twojej diecie?
Jednym z często poruszanych w gabinecie dietetycznym tematów jest picie alkoholu na diecie. Odpowiedź nie zawsze jest jednoznaczna. Przeczytajcie porady dietetyka LightBox
Jak wiadomo nie od dziś, kiedy jest zimno, bardziej chce się jeść. Na stole częściej pojawiają się słodkie i tłuste potrawy, bo organizm potrzebuje energii, aby się ogrzać, więc mamy największą ochotę na tego rodzaju potrawy. Sytuacji nie poprawia fakt, że zimą większość osób ogranicza także aktywność fizyczną. Więcej czasu spędzamy w domu i bywa, że po prostu jemy w z nudów. Jak zatem nie dać się złapać w tę zimową pułapkę?
Nadszedł czas noworocznych postanowień. Do najpopularniejszych należą te dotyczące zdrowia, diety czy aktywności fizycznej. Jednak aby z końcem stycznia nie odeszły w niepamięć, powinny być dobrze przemyślane – konkretne i dostosowane do Twoich realnych możliwości. Poniżej kilka postanowień, które łatwo wprowadzisz w życie, a także praktyczne wskazówki, które pomogą Ci zaplanować zmiany.
W święta często zapominamy o zdrowych nawykach żywieniowych i to nawet, jeśli wcześniej się odchudzaliśmy. Na stole pojawiają się tłuste dania i ciasta – w dużych ilościach. Taki nagły powrót do niezbyt zdrowego odżywiania po okresie diety odchudzającej może oznaczać problemy z utrzymaniem jej efektów. Na co w diecie zwrócić szczególną uwagę, aby po kilku dniach ucztowania jak najszybciej odzyskać dobre samopoczucie i wrócić do równowagi?
Okres świąt i karnawału, oprócz rodzinnej atmosfery oraz dobrej zabawy, kojarzy się również z przejedzeniem. W naszej kulturze spotkania towarzyskie to przede wszystkim ucztowanie przy stole, warto więc wiedzieć, co zrobić, aby poczuć się lepiej, kiedy zdarzy nam się przesadzić.
Święta rządzą się swoimi prawami i trudno wymagać, aby potrawy były całkiem dietetyczne. Jednak faktem jest, że zwykle po prostu jemy za dużo. U osób odchudzających się kilka dni takiej rozpusty może spowodować czasowe rozregulowanie metabolizmu, a w konsekwencji zahamowanie spadku wagi. Poza tym, po takim ucztowaniu można po prostu źle się czuć, a nawet nabawić się poważnych problemów trawiennych. Co zrobić, żeby podczas świąt znów nie zjeść za dużo?
Grzyby dosyć często goszczą na naszych stołach, szczególnie jesienią i w święta. Cenione są przede wszystkim ze względu na swoje walory smakowe, rzadko jednak wymienia się je jako źródło ważnych składników odżywczych. Zapewne dlatego wiele osób zastanawia się, czy w ogóle mają jakąś wartość. Jak to naprawdę jest z grzybami? Czy ich rola w żywieniu rzeczywiście jest marginalna?
Drugie śniadanie to dla ucznia bardzo ważny posiłek. Powinno być bogate w składniki odżywcze, które wspierają rozwój młodego człowieka. Uczniowie starszych klas, którzy spędzają w szkole ponad 5 godzin, mogą potrzebować dwóch posiłków. Co zatem najlepiej spakować do plecaka i jak zachęcić dziecko do zjedzenia posiłku w szkole?
Jesienią i zimą, kiedy robi się naprawdę zimno, bardziej niż kiedykolwiek masz ochotę na coś ciepłego. Ale istnieje również większe ryzyko, że Twój wybór padnie na potrawy, które są kaloryczną pułapką. Nie daj się skusić na reklamowane “rozgrzewające” budynie i kisiele z torebki. Co zatem wybierać, aby rozgrzać i wzmocnić organizm bez szkody dla zdrowia i sylwetki?
Wraz z nastaniem jesiennej aury, częściej się przeziębiamy. Zabezpiecz się przed chorobą, zanim pojawią się jej pierwsze objawy! O jakie produkty wzmacniające odporność trzeba zatem wzbogacić swoją dietę?