HITY LIGHTBOX   Zamów dietę! EN

Blog LightBox

LightBox LightBox
PORADY ZDROWE ODŻYWIANIE

Awitaminoza - przyczyny, objawy, zapobieganie

Witaminy to związki organiczne o różnorodnej budowie chemicznej, konieczne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Awitaminoza oznacza brak lub znaczny niedobór witaminy w organizmie, co skutkuje poważnymi zaburzeniami w procesach przemiany materii i działaniu poszczególnych narządów. Objawy awitaminozy są uzależnione od tego, której z witamin brakuje.

Anna Szechlicka Anna Szechlicka
MOTYWACJA ODCHUDZANIE PORADY ZDROWE ODŻYWIANIE

Dieta po 50 – jak schudnąć?

Odchudzanie po pięćdziesiątce wydaje się trudniejsze niż u młodszych osób. Czy tak rzeczywiście jest? Jak schudnąć po 50-tce?

Natalia Bobowik Natalia Bobowik
PORADY ZDROWE ODŻYWIANIE

Jak czytać etykiety, żeby zdrowo się odżywiać

Coraz więcej osób lubi kupować świadomie. To samo powinno dotyczyć kupowania żywności. Jeśli dbasz o swoje zdrowie i figurę lub zaczynasz swoją przygodę ze zdrowym odżywianiem czy też odchudzaniem, warto wyrobić nawyk sprawdzania składu produktów. Jak nie zgubić się w gąszczu informacji? Jak czytać etykiety, aby kupić wartościowy produkt? Oto kilka zasad, które pomogą Ci odnaleźć się na zakupach.

LightBox LightBox
MOTYWACJA ODCHUDZANIE PORADY ZDROWE ODŻYWIANIE

Rekompozycja sylwetki – na czym polega i jak ją zaplanować?

Spalanie tkanki tłuszczowej i jednoczesne budowanie masy mięśniowej - to brzmi jak marzenie. Po co oddzielać te etapy, skoro można mieć dwa w jednym? Jeśli jednak przyjrzeć się bliżej rekompozycji sylwetki, okazuje się, że nie jest to łatwe. Jeśli mimo wszystko chcesz spróbować, podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas rekompozycji.

LightBox LightBox
MOTYWACJA ODCHUDZANIE PORADY ZDROWE ODŻYWIANIE

Jak schudnąć bez liczenia kalorii?

Jak schudnąć bez liczenia kalorii? Czy jest to możliwe? Te pytania zadają osoby, które dopiero zaczynają proces odchudzania, a także te, które podejmowały już takie próby wcześniej, ale skrupulatne liczenie kalorii nie przyniosło oczekiwanych efektów. Odpowiemy na wątpliwości związane z tym, czy liczenie kalorii jest zawsze kluczem do sukcesu.

LightBox LightBox
ODCHUDZANIE PORADY ZDROWE ODŻYWIANIE

Dieta a grupa krwi

Grupa krwi a dieta – czy istnieje jakiś związek? W niedalekiej przeszłości część badaczy doszukiwała się pewnych powiązań, jednak współcześnie raczej odrzucana jest teza, że dla danej grupy krwi najodpowiedniejszy jest taki a nie inny typ diety. Jednak część osób chce stosować się do zaleceń diety zgodnej z grupą krwi stworzonej pod koniec XX wieku. Jakie wady i zalety ma ten sposób żywienia? Przyjrzyjmy się bliżej zaleceniom żywieniowym obowiązującym dla poszczególnych grup krwi.

LightBox LightBox
PORADY ZDROWE ODŻYWIANIE

Diabulimia – czym jest i jak się leczy?

Połączenie dwóch słów "diabetes" oraz "bulimia" nie jest przypadkowe. Nazwa, która z nich powstała, czyli "diabulimia", to zaburzenie odżywiania występujące u osób z cukrzycą. Jak często występuje, jakie daje objawy i jak wygląda jego leczenie?

LightBox LightBox
PORADY ZDROWE ODŻYWIANIE

Czym zastąpić mięso?

Jeszcze niedawno odpowiedź na pytanie, czym zastąpić mięso w diecie, była dość trudna. Obecnie znalezienie w sklepach zamienników mięsa, a także barów i restauracji, gdzie serwowane są posiłki w wersji wege, jest proste. Jednak wciąż aktualne pozostaje pytanie, jak zbilansować dietę wegetariańską, aby była korzystna dla zdrowia.

LightBox LightBox
ODCHUDZANIE PORADY ZDROWE ODŻYWIANIE

Zaburzona gospodarka hydrologiczna, czyli jak pozbyć się wody z organizmu

Obrzęki mogą wystąpić w różnych obszarach ciała, m.in. w okolicach kostek, stóp, a także w obrębie twarzy i dłoni. Zatrzymywanie wody w organizmie może być związane ze zmianami hormonalnymi, dietą, siedzeniem przy biurku 8 godzin na dobę, a nawet zbyt długim przebywaniem w pozycji stojącej. Czasami obrzęki świadczą o obecności poważnych chorób. Wprowadzając zmiany w stylu życia i sposobie odżywiania przyczynisz się do zmniejszenia retencji wody.

powrót do góry
Wykorzystujemy technologię ciasteczek. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności. OK, lubię ciasteczka