HITY LIGHTBOX   Zamów dietę! EN

Blog LightBox

LightBox LightBox
MOTYWACJA ODCHUDZANIE PORADY ZDROWE ODŻYWIANIE

Dieta odchudzająca - co jeść na diecie odchudzającej?

Badania pokazują, że niemal 70% mężczyzn i nieco ponad 50% kobiet ma nadwagę, a około 20% jest otyłych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób pyta o to, jak zmienić nawyki żywieniowe i pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej? Jeśli Ty też borykasz się z nadwagą, nie musisz dłużej szukać odpowiedzi na to pytanie – znajdziesz ją w naszym artykule.

LightBox LightBox
PORADY ZDROWE ODŻYWIANIE

Dieta bez laktozy - kto powinien ją stosować?

Po spożyciu nabiału odczuwasz bóle brzucha lub inne nieprzyjemne dolegliwości ze strony układu pokarmowego? W takim razie warto zainteresować się tematem nietolerancji laktozy. Podpowiadamy, jakie są jej objawy, jak wygląda diagnostyka oraz kto i w jaki sposób powinien stosować dietę bezlaktozową.

LightBox LightBox
PORADY ZDROWE ODŻYWIANIE

Kompulsywne objadanie się

Kompulsywne objadanie się (BED), to rodzaj zaburzeń odżywiania, który cechuje się epizodami niekontrolowanego spożywania dużych ilości pożywienia w krótkim czasie. Może doprowadzić do rozwoju chorób takich jak wysoki poziom cholesterolu czy cukrzyca typu 2. Kompulsywne objadanie się bywa sposobem radzenia sobie z niewygodnymi emocjami, obniżonym nastrojem czy napięciem emocjonalnym.

LightBox LightBox
MOTYWACJA ODCHUDZANIE PORADY ZDROWE ODŻYWIANIE

Dieta wegetariańska i produkty polecane dla wegetarian

Dieta wegetariańska cieszy się coraz większą popularnością. Aby była nie tylko smaczna, ale i zdrowa, trzeba zadbać o zastąpienie mięsa, ewentualnie ryb, wartościowymi zamiennikami. Nie wiesz, jak to zrobić? Sprawdź nasze wskazówki!

LightBox LightBox
PORADY ZDROWE ODŻYWIANIE

Otyłość gynoidalna i otyłość androidalna

Otyłość to choroba cywilizacyjna, która zwiększa ryzyko chorób przewlekłych. Wraz z nadmiarem tkanki tłuszczowej rośnie też prawdopodobieństwo obciążenia układu kostno-stawowego, zmian w funkcjonowaniu hormonów oraz rozwoju stanów zapalnych. Przyczyną otyłości są zarówno czynniki genetyczne, psychologiczne, jak i styl życia. Jakie są typy otyłości? Przeczytaj!

LightBox LightBox
PORADY ZDROWE ODŻYWIANIE

Jak zdrowo schudnąć w miesiąc?

Jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy, zadbaj o zbilansowaną dietę zawierającą białko, zdrowe tłuszcze, węglowodany, witaminy i minerały we właściwych proporcjach oraz wprowadź do swojego dnia aktywność fizyczną, a zwłaszcza ćwiczenia aerobowe. Dobra wiadomość jest taka, że restrykcyjna dieta i duży deficyt kaloryczny wcale nie są niezbędne do pozbycia się zbędnych kilogramów na stałe. Wręcz przeciwnie – aby chudnąć, trzeba jeść. Ile można bezpiecznie schudnąć w ciągu tygodnia? Jak wygląda zdrowa dieta?

LightBox LightBox
PORADY ZDROWE ODŻYWIANIE

Senność po jedzeniu

Senność poposiłkowa, czyli krótkotrwałe zmęczenie i spadek energii pojawiające się u wielu osób tuż po spożyciu posiłku, to naturalny proces fizjologiczny związany z trawieniem. Jednak w sytuacji, gdy senność po posiłku jest długotrwała i znacząco wpływa na prawidłowe funkcjonowanie, może być oznaką złego sposobu odżywiania lub problemów ze zdrowiem, co oczywiście wymaga diagnozy lekarskiej. Co zatem jeść, by po posiłku czuć się rześko?

LightBox LightBox
PORADY ZDROWE ODŻYWIANIE

Co jeść przy refluksie

Refluks występuje, gdy dochodzi do cofania się kwasów żołądkowych do przełyku, co może wywoływać uciążliwe objawy, takie jak zgaga. Dieta wpływa na pracę dolnego zwieracza przełyku oraz na ilość kwasu solnego wytwarzanego przez żołądek, dlatego unikanie pewnych produktów łagodzi objawy refluksu żołądkowo-przełykowego oraz choroby refluksowej przełyku.

LightBox LightBox
PORADY ZDROWE ODŻYWIANIE

Dieta w ciąży

Sposób żywienia kobiet ciężarnych jest jednym z czynników determinujących właściwy przebieg ciąży, prawidłowy rozwój płodu, jak i zdrowie dziecka po urodzeniu. Jadłospis powinien bazować na piramidzie zdrowego żywienia. Urozmaicona dieta z bogactwem składników odżywczych, w tym mineralnych oraz witamin przekłada się także na dobrostan psychiczny i fizyczny matki w trakcie ciąży oraz podczas karmienia piersią.

powrót do góry
Wykorzystujemy technologię ciasteczek. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności. OK, lubię ciasteczka